Spotkanie z górnikiem

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Górnika - zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, 9 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola wyjątkowego gościa. Górnik z wieloletnim doświadczeniem opowiedział dzieciom o maszynach górniczych o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju. Zademonstrował również sprzęty i narzędzia, jakimi górnicy posługują się w codziennej pracy. Poznaliśmy także rodzaje węgla i sposób ich wydobycia. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek dotyczącej codziennej pracy górników na podstawie doświadczeń zaproszonego gościa. Niewątpliwie dużą atrakcją była możliwość założenia stroju górnika oraz skosztowanie czarnych krówek śląskich. Serdecznie dziękujemy Panu Janowi za wizytę oraz bardzo ciekawe edukacyjne spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci, a także za słodką niespodziankę.