Oddział I , II , III,  IV

Czy rozpoznasz słynne logo aplikacji? | sameQuizy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

"PAŹDZIERNIK - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych” to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu dziecka. Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2021 roku brzmi: BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA. Z tej okazji grupa 5-6latków wybrała się do Biblioteki Szkolnej. Wysłuchali dwóch pięknych baśni czytanych przez p. Agatę oraz dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka w szkole

Światowy Dzień Mycia Rąk u maluchów

16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk. W tym dniu dzieci z grupy 3 latków zrealizowały zadania w ramach realizowanego przez maluchów programu „Czyściochowe Przedszkole” oraz :
💦dowiedziały się kiedy i w jakich sytuacjach należy myć ręce
💦obejrzały film edukacyjny - "Myj ręce z myszką w paski"
💦bawiły się przy piosence „Mydło lubi zabawę”
💦ćwiczyły sprawności matematyczne - przeliczanie i ruchowe
💦poznały różnego rodzaju mydła- ich zapachy i właściwości
💦 przeprowadziły doświadczenie z użyciem pieprzu i mydła- obrazujące w jaki sposób działa mydło i jak zarazki "przyklejają" się do brudnych rąk.

Zdrowo się odżywiamy

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Pojawiły się w naszej sali kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.

Dzień Chłopaka

Wszystkim Chłopcom tym małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka! Nasze wspaniałe przedszkolaki również świętowały:) Czekały na nich niespodzianki i mnóstwo wspaniałej zabawy. To był radosny dzień wypełniony uśmiechem, konkursami i upominkami.

W bibliotece po raz pierwszy w ramach Dnia Głośnego Czytania

Nadszedł czas, gdy maluszki po raz pierwszy przekroczyły próg Gminnej Biblioteki. A tam czekała już na nas pani Krysia, która chętnie pokazała nam bibliotekę oraz przybliżyła zawód bibliotekarza. To wszystko w ramach Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Dzieci miały okazję obejrzeć bajeczki oraz dowiedzieć się w jaki sposób można je wypożyczyć. Oczywiście nie obyło się bez czytania przygód naszych ulubionych bohaterów. Wizyta bardzo spodobała się najmłodszym przedszkolakom i na pewno jeszcze nie raz można będzie nas tu spotkać.

Powitanie Jesieni

To już dzisiaj! Początek jesieni 🍂🍄🍁🍂 Wygląda na to, że pierwsze jej dni nie rozpieszczają nas cudowną pogodą:) Mimo to Pani Jesień zawitała również do naszego przedszkola. A my wyruszyliśmy w poszukiwaniu jej darów:)🍂🍄🍁🍂 Udało nam się odnaleźć żołędzie, jarzębinę, orzechy, warzywa i owoce:)  I choć będziemy tęsknić za Latem, mamy nadzieję, że Pani Jesień obdarzy nas równie piękną słoneczną pogodą:)

Dzień Przedszkolaka

Nie tylko dorośli mają swoje święta. Maluchy także! :) Z okazji przypadającego 20 września Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, życzymy wszystkim naszym słonecznym dzieciakom dużo radości, zabawy, niezliczonych przygód w odkrywaniu świata:) A my obiecujemy, że w naszym przedszkolu na pewno ich nie zabraknie 😊

Spotkanie z policjantkami

17 września 2021 r. przedszkolaki spotkały się z Policjantkami. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas drogi do przedszkola, utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz właściwe zachowanie w przypadku kontaktu z obcymi. Panie Policjantki zwróciły uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w czasie jazdy rowerem, samochodem, autobusem, poruszania się pieszo, przechodzenia przez jezdnię. Kolejnym ważnym punktem spotkania było bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomymi osobami i zwierzętami, a także bezpieczeństwo w domu. Dzieci nauczyły się przyjęcia odpowiedniej pozycji w razie ataku psa oraz miały możliwość zapoznania się z atrybutami pracy policjanta. Wspólnie z Policjantkami przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat numerów alarmowych i wyjaśniły w jakich sytuacjach mogą być używane. Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie i utrwalenie tak ważnych dla nas wiadomości.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, że jesteśmy WAŻNI, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko. "Pokropkować" każdy może, a my robimy to tak;)

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie zaprasza Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 na spotkanie organizacyjne w dniu 31 sierpnia 2021 r. o godz. 16.15.
Dla rodziców dzieci już uczestniczących do przedszkola dyrektor będzie pełnił dyżur w godz. 15.00- 16.00 również 31 sierpnia 2021 r.
Spotkania odbędą się w budynku przedszkola.

Zajęcia wychowania przedszkolnego odbywać się będą od 1 września 2021 r. Do przedszkola mogą być przyprowadzane dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych. Przedszkole jest czynne w godzinach 6.00-16.00. Dzieci należy przyprowadzać do godz.8.00.