^Powrót do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Godziny pracy

Oddział I i II

06.00 - 16.00

Oddział III 

08.00 - 13.00

Grupy łączone II i III

         06.00 - 08.00

14.00 - 16.00

Polecane strony

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Pora roku

 

 

Nasz facebook

Teatrzyk "Złote dukaty"

20 maja nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat" z Krakowa pt. „Złote dukaty".  Kolejny raz aktorzy przenieśli Nas w piękny, kolorowy świat bajek... Dzieci obejrzały przygody wesołego kucharza, który zakochał się w królewnie Anabelli. Aby zdobyć jej rękę musiał pokonać wiele przeszkód i zdobyć złote dukaty. Jak to w bajkach bywa , wszystko dobrze się skończyło . Mikołaj zdobył dukaty i ożenił się z królewną. I tym razem miłość i dobro zwyciężyły.                                                                                        A.S.

 Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie stoją i w budynkuObraz może zawierać: 4 osoby, w budynku 

Przedstawienie teatralne "Zagubione bajeczki" w SOKiS

15 maja 2019 r. Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie zaprosił najmłodszych przedszkolaki oraz uczniów na przedstawienie teatralne "Zagubione bajeczki". Dzieci nie tylko obejrzały ciekawy występ aktorów, ale również mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat znanych bajek, wierszy i książek dla dzieci. Przedstawienie bardzo spodobało się najmłodszym widzom, którzy mieli okazję aktywnie w nim uczestniczyć. Dziękujemy Dyrekcji SOKiS za zaproszenie i możliwość kolejnego spotkania z żywym słowem.   A.S.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynku Obraz może zawierać: 1 osoba, na scenie, stoi i w budynku Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie siedzą i buty

Wycieczka do Fabryki Czekolady

7.05.2019r. dzieci z wszystkich grup pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę w niezwykle magiczne, pachnące czekoladą, słodkie miejsce jakim jest Fabryka Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów w trakcie których, poznaliśmy historię powstawania czekolady oraz wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących jej produkcji. Z ogromnym zaciekawieniem podpatrywaliśmy także proces wytwarzania tego słodkiego przysmaku oraz podziwialiśmy czekoladową wystawę rzeźb i obrazów. Wszyscy mogli popróbować czekolady i wybrać swój ulubiony smak. Następnie, każdy odlał własną tabliczkę czekolady i według własnego pomysłu ją udekorował. Dodatkową atrakcją było malowanie obrazków płynną czekoladą.Za wzorową postawę każdego przedszkolaka nagrodzono dyplomem. Kiedy czekoladowe prace dzieci chłodziły się w lodówkach udaliśmy się do „Sali Zabaw” – strefy rozrywki, gdzie liczne atrakcje pozwoliły nam na spędzenie czasu w bardzo aktywnej formie. Po zjedzeniu posiłku, pełni wrażeń i nowej wiedzy - w doskonałych humorach bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola. Obszerna fotorelacja z wycieczki dostępna jak zawsze na naszym Facebooku ;)                                                  A.S.

 Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, dziecko i zbliżenieObraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i tabela

Święto Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My do tego dnia przygotowaliśmy się już wcześniej. W tematykę Święta Flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany materiał. Dzieci z łatwością poradziły sobie z układaniem puzzli, przedstawiających Godło Polski. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie wszystkie zgromadzone dzieci zwiedzały najważniejsze polskie miasta przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Przedszkolaki miały również okazję wykonać flagi Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.                                                                            A.S.

Obraz może zawierać: 16 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Quiz wiedzy o Polsce "Kocham Cię Polsko!"

Quiz wiedzy o Polsce pt. "Piękna nasza Polska cała" to kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach realizowanej innowacji "Piękna nasza Polska cała". Celem spotkania było kształtowanie przynależności narodowej wśród najmłodszych, utrwalanie wiedzy o regionie i Ojczyźnie oraz przybliżenie dzieciom rodzimego dorobku kulturowego. Za aktywne uczestnictwo w konkursie, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, które podczas zmagań, wykazały się dużą wiedzą. Gratulujemy :)                                            A.S.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynkuObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ekran i w budynku Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, dziecko i w budynku 

Zawody sportowe "Biało-Czerwoni"

29.04.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się Zawody sportowe "Biało Czerwoni" w ramach realizowanej innowacji "Piękna nasza Polska cała". W tym dniu dzieci ubrane w biało-czerwone stroje miały okazję wziąć udział w różnych konkurencjach sprawnościowych.  Był to czas wspaniałej zabawy, a uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Atmosfera udzieliła się wszystkim- jak na prawdziwych zawodach. Przedszkolaki z zapartym tchem kibicowali swoim kolegom. Zawody zakończyły się wręczeniem medali super-sportowca.                                                                              A.S.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i dziecko Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

INFORMACJA

Od dnia 16 kwietnia do odwołania zostaje zawieszona akcja strajkowa w Zespole Szkół w Chorzelowie.

Przedszkole jest czynne w stałych godzinach pracy od 6.00 - 16.00 

INFORMACJA

SZANOWNI RODZICE

W  związku z pismem ZNP Zarządu Oddziału Gminy Mielec nr ZOZNP 01/02/2019 z dnia 06.02.2019 r o zapowiadanej akcji strajkowej nauczycieli w Zespole Szkół w Chorzelowie informuję, że od 08.04.2019 r. do odwołania mogą wystąpić utrudnienia w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

O wszelkich zaistniałych zmianach będę informować Państwa na bieżąco. Proszę śledzić informacje w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.

Dyrektor szkoły
Mirosława Wydro

Wyjazd na musical "O Małej Syrence w niejednej piosence"

5.04.2019 r. nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć musical pt. “O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. W tym celu wybraliśmy się autokarem do SCK w Mielcu. A tam, czekała już na nas pełna muzyki i wspaniałych efektów świetlnych opowieśc o małej syrence Vivien. Wraz z bohaterami sztuki zawędrowaliśmy w głębiny oceanu, gdzie poznaliśmy małą syrenkę Vivien, jej ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Musical zachwycił dzieci. Znakomita gra świateł, wspaniałe kostiumy, mądre i melodyjne piosenki zabrały dzieci do krainy marzeń i oczywiście jak to w bajce- wyłącznie dobrego zakończenia.                                                                                                                                                              A.S.

 Obraz może zawierać: 1 osobaObraz może zawierać: 4 osoby Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie siedzą

Copyright © 2014. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie