^Powrót do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Godziny pracy

Oddział I , II , III,  IV

06.00 - 16.00

REKRUTACJA

-

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Pora roku

 

 

Nasz facebook

         Czy rozpoznasz słynne logo aplikacji? | sameQuizy

2021/2022

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

"PAŹDZIERNIK - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych” to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu dziecka. Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2021 roku brzmi: BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA. Z tej okazji grupa 5-6latków wybrała się do Biblioteki Szkolnej. Wysłuchali dwóch pięknych baśni czytanych przez p. Agatę oraz dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka w szkole

  

Światowy Dzień Mycia Rąk u maluchów

16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk. W tym dniu dzieci z grupy 3 latków zrealizowały zadania w ramach realizowanego przez maluchów programu „Czyściochowe Przedszkole” oraz :
💦dowiedziały się kiedy i w jakich sytuacjach należy myć ręce
💦obejrzały film edukacyjny - "Myj ręce z myszką w paski"
💦bawiły się przy piosence „Mydło lubi zabawę”
💦ćwiczyły sprawności matematyczne - przeliczanie i ruchowe
💦poznały różnego rodzaju mydła- ich zapachy i właściwości
💦 przeprowadziły doświadczenie z użyciem pieprzu i mydła- obrazujące w jaki sposób działa mydło i jak zarazki "przyklejają" się do brudnych rąk.

  

Dzień Chłopaka

Wszystkim Chłopcom tym małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka! Nasze wspaniałe przedszkolaki również świętowały:) Czekały na nich niespodzianki i mnóstwo wspaniałej zabawy. To był radosny dzień wypełniony uśmiechem, konkursami i upominkami.

  

Zdrowo się odżywiamy

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Pojawiły się w naszej sali kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.

  

W bibliotece po raz pierwszy w ramach Dnia Głośnego Czytania

Nadszedł czas, gdy maluszki po raz pierwszy przekroczyły próg Gminnej Biblioteki. A tam czekała już na nas pani Krysia, która chętnie pokazała nam bibliotekę oraz przybliżyła zawód bibliotekarza. To wszystko w ramach Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Dzieci miały okazję obejrzeć bajeczki oraz dowiedzieć się w jaki sposób można je wypożyczyć. Oczywiście nie obyło się bez czytania przygód naszych ulubionych bohaterów. Wizyta bardzo spodobała się najmłodszym przedszkolakom i na pewno jeszcze nie raz można będzie nas tu spotkać.    

  

Copyright © 2014. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie