^Powrót do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Godziny pracy

Oddział I , II , III, V  

06.00 - 16.00

Oddział IV

08.00 - 13.00

REKRUTACJA

-

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Pora roku

 

 

Nasz facebook

         Czy rozpoznasz słynne logo aplikacji? | sameQuizy

2023/2024

Wycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie

Dzieci z naszego przedszkola 13 października 2023 r. wybrały się do "Fabryki Bombki Choinkowej" w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pod opieką pani przewodnik dzieci oglądały stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok, cały proces wyrobu ozdób choinkowych . W dalszym procesie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu w fabryce dzieci otrzymały bombkę imienną oraz własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.

                              

"Zaczarowany świat bajek"

"Lokomotywa", "Ptasie radio" czy "Słoń Trąbalski" - kto nie zna tych barwnych utworów? Nasze przedszkolaki rownież miały możliwość poznania klasyków poezji dziecięcej, dzięki udziałowi w spektaklu teatralnym pt. "Zaczarowany świat bajek", wystawionym w SCK w Mielcu przez Kielecki Teatr Lektur. Przedstawienie wzbudziło zainteresowanie dzieci i wyzwalało emocje, czego dowodem były choćby głośne śmiechy słyszane wśród publiczności. Aktorzy wchodzili w interakcję z małymi widzami oraz zapraszali ich na scenę. Śmiałków nie zabrakło również wśród naszych przedszkolaków! Warto podkreślić, że dla grupy maluszków była to pierwsza wycieczka, a wrażenie, na nich i nie tylko, zrobiła nawet sama przejażdżka autokarem. Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki są zadowolone i bogatsze o kolejne doświadczenia.

  

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

5 października w grupie 6 latków odbyło się spotkanie z higienistką stomatologiczną.  Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Nasi wychowankowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy zarówno na zęby mleczne jak i stałe oraz o tym, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe mycie zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i teraz przedszkolaki na pewno nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. 

  

Sałatka owocowa

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa u Pszczółek czyli promowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Przyrządzanie sałatki owocowej dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Była to okazja do utrwalenia nazw i smaków, rożnych owoców takich jak awokado, banan, pomarańcza, jabłka, banany, gruszki, śliwki. Sałatka udała się i wszystkie dzieci zajadały ją ze smakiem.

                

Copyright © 2014. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie