W planetarium

Przedszkolaki z grupy 5-6latków mogły obejrzeć film edukacyjny pt. "Zaczarowany Globus" w specjalnym balonie. Dzieci mogły usystematyzować posiadaną już przez siebie wiedzę w temacie kosmosu, planet oraz otaczającej nas przyrody. Dowiedziały się również o faktach naukowych takich jak: Ziemia kręci się wokół własnej osi, a Słońce oświetla ją z jednej strony tworząc dzień i noc. Rok jest podzielony na cztery pory roku, ale pogoda nie zawsze współgra z tym podziałem. Można obserwować różne zmiany związane z porami roku: zmienia się pozycja Słońca na niebie a także pogoda i przyroda. Zwierzęta i rośliny przystosowały się do zmian spowodowanych porami roku i nie mogą bez nich istnieć. Pory roku wyglądają inaczej na równiku i inaczej na biegunach, z powodu różnej wysokości słońca na horyzontem. Wysokość Słońca nad horyzontem wpływa na ilość światła słonecznego jaka do nas dociera. Zima i Lato na półkulach północnej i południowej występują w różnym czasie.