Z wizytą w lesie

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody starszaki z wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem było nie tylko utrwalenie wiedzy dotyczącej środowiska przyrodniczego, ale także przybliżenie ekologicznych walorów lasu. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Niestety dostrzegły również mnóstwo śmieci i dowiedziały się jak bardzo takie zachowanie szkodzi przyrodzie. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła ekologiczną wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu. Dzieci pełne wiedzy oraz niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.