Oddział I , II , III

Czy rozpoznasz słynne logo aplikacji? | sameQuizy

Gwiazdki 4 latki

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w poniedziałek 21 września cały dzień poświęcony był zabawom w celu celebrowania tego najważniejszego dla naszych Średniaków Święta :). Śpiewaliśmy i tańczyliśmy ulubione piosenki, bawiliśmy się klanzą, nauczyliśmy się rymowanki pt.: "ABC Przedszkolaka", puszczaliśmy i łapaliśmy bańki mydlane na świeżym powietrzu i wiele innych. Radości było co nie miara :)

Aktywność na świeżym powietrzu

Gdy tylko pozwalają nam na to warunki atmosferyczne, staramy się spędzać czas na świeżym powietrzu. Chodzimy na spacery, gdzie utrwalamy zasady bezpiecznego zachowania oraz przypominamy sobie przepisy ruchu drogowego. Podczas spacerów także obserwujemy zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w związku ze zmieniającymi się porami roku, o czym następnie uczymy się opowiadać :).

Na placu przedszkolnym nie zapominamy o wspólnych zabawach - do tych ulubionych przez dzieci należą między innymi "Gąski do domu", "Stary niedźwiedź" czy "Berek". Lubimy też ćwiczyć oraz gimnastykować się. Podczas czasu spędzanego na świeżym powietrzu, każdy czterolatek znajdzie coś dla siebie :).

Idzie jesień...

"Idzie jesień,

Plony niesie,

Jesień kolorowa..."

W najbliższą środę, 23 września,  grupa czterolatków obchodzić będzie Powitanie Jesieni.

Zachęcamy do ubrania dzieci (o ile dziecko posiada ubranie w takim kolorze) w kolory jesieni (żółty, zielony, czerwony, pomarańczowy, brązowy).

Dziękujemy! :)

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Grupa 4-latków świętowała ten dzień realizując mnóstwo "kropkowych" zadań. Przedszkolaki miały okazję stworzyć swoje wymarzone, kolorowe kropki, tańczyć wśród kropek, a podczas zabaw na świeżym powietrzu zorganizowane zostały poszukiwania kropek.  Tego dnia każdy z nas założył na siebie coś w kropki :). Najważniejszym wydarzeniem było jednak przybliżenie dzieciom postaci małej Vashti, z bajki pt.: "The Dot", która opowiada o tym, jak dziewczynka dzięki kropce uwierzyła w siebie.