Oddział I , II , III

Czy rozpoznasz słynne logo aplikacji? | sameQuizy

Sówki 5 latki

Jesienna ścieżka sensoryczna

Przyszła jesień a z nią bogactwo faktur, kolorów i kształtów. Jeśli się dokładnie rozejrzymy, zobaczymy wokół mnóstwo liści w przeróżnych barwach, kasztany, żędzie, patyki i inne dary jesieni 🍂🍄🍁🍂 To idealne materiały, by stworzyć ścieżkę sensoryczną. Chodzenie po takiej ścieżce nie było łatwe. Podczas stymulacji receptorów znajdujących się w stopach, dzieciom trudno było utrzymać równowagę. Jednak po kilku próbach przejścia oraz pomocy przyjaciół przejście nie sprawiało już żadnego problemu. Zabawa pozwoliła dzieciom rozwijać wyobraźnię dotykową, a co najważniejsze dostarczyła wiele radości i satysfakcji 😊

Obraz może zawierać: 13 osób, ludzie siedzą Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie stoją Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją, dziecko i buty

Witamy Panią Jesień

To już dzisiaj! Początek jesieni 🍂🍄🍁🍂 Wygląda na to, że pierwsze jej dni rozpieszczą nas cudowną pogodą:) A my wyruszyliśmy w poszukiwaniu jej darów:)🍂🍄🍁🍂 Udało nam się odnaleźć żołędzie, jarzębinę, orzechy, warzywa i owoce:) Panią jesień powitaliśmy piosenką "Jesienny bal" :) I choć będziemy tęsknić za Latem, mamy nadzieję, że Pani Jesień obdarzy nas równie piękną słoneczną pogodą:)

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo, niebo, boisko do koszykówki i na zewnątrz Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda Obraz może zawierać: 1 osoba, roślina, dziecko, trawa, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Nasz pierwszy sukces w tym roku szkolnym!

Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy na projekt wykonany przez nasza grupę w konkursie Rozumiem, szanuję, akceptuję od najmłodszych lat. 🏆🥇🎉
To dla nas ogromny sukces! Znaleźliśmy się w gronie 5 najlepszych placówek z całej Polski. Dzięki Waszemu wsparciu wygraliśmy matę edukacyjną o znacznej wartości. Osobiście pękamy z dumy i bardzo się cieszymy
💛🧡❤️ I oczywiście z niecierpliwością czekamy na nagrody.

Obraz może zawierać: 6 osób Obraz może zawierać: 6 osób Obraz może zawierać: 6 osób

Dzień Przedszkolaka

Nie tylko dorośli mają swoje święta. Maluchy także! :) Z okazji przypadającego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, życzymy wszystkim naszym słonecznym dzieciakom dużo radości, zabawy, niezliczonych przygód w odkrywaniu świata:)

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie stoją, dziecko, trawa, na zewnątrz i przyrodaObraz może zawierać: tekst „DZIEŃ RZEDSZKOLAKA 20 września printetek” Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją, niebo, na zewnątrz i przyroda

Przeszliśmy pierwszy etap! Pomóż nam wygrać!

Wraz z dziećmi 5-letnim wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu i udokumentowaniu projektu poruszającego tematykę “ROZUMIEM, SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ – JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT”. Nasze działania zostały docenione przez organizatorów - przeszliśmy 1 etap konkursu, w którym pokonaliśmy setki placówek z całej Polski !!! Tylko 15 prac przeszło do 2 etapu!
Teraz już wszystko w Waszych rękach! Aby pomóc nam wygrać nagrody należy wejść w link:

i zostawić Lajka pod naszą tablicą. A więc do dzieła! Zostaw łapkę w górę pod podanym wyżej linkiem. Zachęć innych. Każdy głos jest cenny!

Obraz może zawierać: tekst „WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS ODDAJĘ GŁOS PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE w CHORZELOWIE "ROZUMIEM, SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT" KONKURS DLA PLACÓWEK EDUKACJI SZKOLNEJ PRZEDSZKOLNEJ Το się liczy”  Obraz może zawierać: tekst „WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS ODDAJĘ GŁOS PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE w CHORZELOWIE "ROZUMIEM, SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT" KONKURS DLA PLACÓWEK EDUKACJI SZKOLNEJ PRZEDSZKOLNEJ Το się liczy”  Obraz może zawierać: tekst „WYŻSZA SZKOŁA HUMANITAS ODDAJĘ GŁOS PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE w CHORZELOWIE "ROZUMIEM, SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT" KONKURS DLA PLACÓWEK EDUKACJI SZKOLNEJ PRZEDSZKOLNEJ Το się liczy”

Jestem bezpieczny na drodze

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Sówek wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe. Przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Teraz  już każde dziecko wie, jak należy zachowywać  w drodze do przedszkola,  gdzie można  przechodzić przez ulicę oraz co oznaczają poszczególne światła na sygnalizatorze.