^Powrót do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Godziny pracy

Oddział I i II

06.00 - 16.00

Oddział III 

08.00 - 13.00

Grupy łączone II i III

         06.00 - 08.00

14.00 - 16.00

Polecane strony

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Pora roku - ZimaNasz facebook

Teatrzyk "Bajka zimowa"

7.01.2019 r. po raz kolejny odwiedził nas teatrzyk „Bazyl”.  Spotkania z teatrem są dla przedszkolaków wielką atrakcją i okazją do kontaktu z grą aktorską, oraz różnorodną interpretacją znanych już bajek. Przedstawienie, które mogliśmy obejrzeć nosiło tytuł „Bajka zimowa”. Wyjątkowa aranżacja baśni wywołała wiele emocji wśród dzieci. Wykorzystanie w przedstawieniu efektu cienia nadało jej oryginalności, dało się zauważyć ogromne zaciekawienie wśród małych widzów. Teatrzyk „Bazyl” i tym razem w swoim przedstawieniu zwrócił uwagę na pouczający morał: siła przyjaźni i jej wartość w życiu człowieka są bezcenne, a w naszych sercach powinna gościć radość, miłość i pokój. A.S.

Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, w budynku Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Bal Karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla tych najmłodszych, ponieważ jest okazją do wspaniałej zabawy i jednocześnie wcielenia się w ulubioną bajkową postać. Tak więc 4 stycznia do Przedszkola zawitały księżniczki, wróżki, królowie, piraci, kowboje oraz inni niezwykli goście. Nie zabrakło tańców, zabaw i wielu konkursów. Wspaniałą zabawę uświetnił pyszny poczęstunek. Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń świetnie się bawiły, a beztroskie harce sprawiły, że uśmiech nie schodził z ich twarzy.  A.S.

Obraz może zawierać: 4 osoby, tłum i w budynku Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 3 osoby, tłum i w budynku

Wesołych Świąt!

Wokół Wigilijnego Stołu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Atmosfera świąteczna udzieliła się również w naszym przedszkolu.  W piątek 21 grudnia przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w Spotkaniu Wigilijnym. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Podczas spotkania nie zabrakło świątecznych zabaw inscenizujących np. ubieranie choinki czy taniec gwiazdeczek. Następnie dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowiadania ,,Narodziny Jezusa”. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom wspólne przygotowanie Wigilijnego Stołu. Dzielenie się opłatkiem, kolędowanie jak również rozmowy i poczęstunek przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.                                                                                                                     A.S.

Obraz może zawierać: 12 osób, ludzie siedzą i dzieckoObraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą i tabela Obraz może zawierać: 6 osób, dziecko 

Akcja "Przytulanka na odwagę" we współpracy z SOR w Mielcu

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję "Przytulanka na odwagę". Dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy ogromną liczbę pluszaków. Maskotki zostały 21.12.2019 r. przekazane Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu i posłużą małym pacjentom mieleckiego szpitala. Dziękujemy za okazanie wielkiego serca małym pacjentom.   A.S.

 Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie           Obraz może zawierać: tekst             Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie       

Warsztaty Kreatywne - Wiklina Papierowa

W środę 19 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy panią Martę Jung, która w każdej grupie przeprowadziła warsztaty kreatywne z wikliny papierowej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć w jaki sposób powstają niezwykle piękne pudełka, choineczki, gwiazdki oraz inne niepowtarzalne wytwory, które mogą przydać się w każdym domu. Dzieci miały także możliwość spróbować swoich sił w wyplataniu przy pomocy zaproszonego gościa. Następnie własnoręcznie pomalowały otrzymane choineczki. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Dziękujemy pani Marcie za cudownie spędzony czas i podzielenie się z dziećmi wiedzą i niezwykłymi umiejętnościami.              A.S.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą                Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Konkurs „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna”

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec we wtorek (18.12) rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Dzień później odbył się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno rodzinnych Świąt, pogłębianie wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, propagowanie wartości chrześcijańskich, a także rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z których komisja artystyczna w składzie Agnieszka Szala-Jagiełło, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Marta Załucka, instruktor Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu przyznała 22 nagrody i 27 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych. Wśród laureatów konkursu znalazły się również nasze przedszkolaki. Nagrody otrzymali Emilia Rzeźnik 5l, oraz Tymoteusz Totoń 3 l. natomiast wyróżnienie przyznano Alicji Stoli - 3 l. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                                                                                                                                              A.S.      

Obraz może zawierać: 18 osób, ludzie stoją i w budynku Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

"Szlachetna paczka" i "Tytka charytatywna" w Przedszkolu

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się a akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki Waszej życzliwości udało się zebrać sumę pieniędzy, produkty codziennego użytku oraz artykuły spożywcze, które zostały przeznaczone dla potrzebujących. Rzeczy zebrane w przedszkolu oraz przez Szkolne Koło Wolontariatu - 9 grudnia, przekazano p. Jerzemu i p. Alinie. Było to spotkanie pełne ciepła i wzruszeń.  Dziękujemy również za wsparcie akcji Parafialnego Oddziału Caritas  „Tytka charytatywna”. Zebrane produkty zostały dołączone do świątecznych paczek, które przygotował chorzelowski Caritas dla swoich podopiecznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wrażliwość i otwartość na potrzeby innych.                                                                   A.S.  

Obraz może zawierać: tekst        Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją       Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Kiermasz Świąteczny

Tradycyjnie jak co roku - rodzice, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Chorzelowie zaangażowali się w organizację Kiermaszu Świątecznego. 9 grudnia ozdoby świąteczne - choinki, bombki, stroiki, pierniki i wiele, wiele innych przygotowanych na ten cel ozdób - zostały wystawione w sali Domu Kultury w Chorzelowie. W trakcie kiermaszu można było skosztować pierniczków zdobionych przez dzieci oraz oglądnąć występy artystyczne. Wszystkim Rodzicom, którzy osobiście włączyli się w organizację Kiermaszu Świątecznego oraz tym którzy przynieśli piękne ozdoby i pyszne pierniczki, a także tym którzy kupili te śliczności SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !                                                    A.S.

Obraz może zawierać: w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ślub i w budynku  Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Święty Mikołaj

Na spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Ten wyjątkowy Gość, zawitał w środę również do naszego Przedszkola.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku pędzących sań. Pomimo braku białego puchu, we wczesnych godzinach rannych przybył do Przedszkola Święty Mikołaj. Z rumieńcami na twarzach i nieskrywaną radością, dzieci uroczyście przywitały wspaniałego gościa. Nie zabrakło piosenek oraz wierszy, które przedszkolaki przygotowały specjalnie na to spotkanie. Po wspaniałych występach nadszedł chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci moment -rozdanie prezentów! Mikołajkowe harce sprawiły, że z dziecięcych twarzyczek nie schodził uśmiech. Uroczystość zakończyło podziękowanie Mikołajowi za przybycie, wręczenie upominku Mikołajowi oraz zaproszenie na następne spotkanie w przyszłym roku. Tego dnia dzieci dekorowały również pierniczki, które będzie można skosztować na kiermaszu świątecznym, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę:)        A.S.

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Copyright © 2014. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie