^Powrót do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Godziny pracy

Oddział I i II

06.00 - 16.00

Oddział III i IV

08.00 - 13.00

Grupy łączone II i III

         06.00 - 08.00

14.00 - 16.00

Polecane strony

Gościmy


Warning: array_unshift() expects parameter 1 to be array, null given in /przedszkole/public_html/libraries/joomla/language/text.php on line 215

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /przedszkole/public_html/libraries/joomla/language/text.php on line 217

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Pora roku - JesieńNasz facebook

Spotkania z książką w bibliotece

Dzieci z naszego przedszkola w bibliotece, na pewno nie dziwią już nikogo. To właśnie tu, w Filii Bibliotecznej w Chorzelowie organizowane są całoroczne spotkania dzieci z książką. Wczesny kontakt dziecka z literaturą dostosowaną do jego wieku, odgrywa bardzo ważną rolę, zarówno w przygotowaniu do podjęcia nauki w szkole, jak i w kształtowaniu jego spojrzenia na świat. Dlatego wychowawczynie tak bardzo dbają, aby dzieci miały możliwość stałego obcowania z literaturą dziecięcą, nie tylko w przedszkolu. Najmłodsi doskonale znają już zasady przebywania w bibliotece, wiedzą jak zostać czytelnikiem biblioteki, a także jak wypożyczyć książeczki. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchają bajeczek czytanych przez panią bibliotekarkę i z zapałem opowiadają ich treści. Mogą także przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór, a także obejrzeć wybrane przez siebie książeczki. W dobie, kiedy telewizja i komputer wypełniają dziecku czas wolny, rozbudzenie u dzieci zainteresowań czytelniczych jest zadaniem niełatwym, ale chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważnym. Dlatego z pewnością nadal regularnie będziemy odwiedzać bibliotekę.                                                                                                               Alicja Siebierańska

  

Copyright © 2014. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie