^Powrót do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Godziny pracy

Oddział I i II

06.00 - 16.00

Oddział III i IV

08.00 - 13.00

Grupy łączone II i III

         06.00 - 08.00

14.00 - 16.00

Polecane strony

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Pora roku - LatoNasz facebook

Zakończenie roku szkolnego

 

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Młodsze dzieci na hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Chorzelowie pożegnały starszaków, którzy już we wrześniu pójdą do I klasy. W odświętnych strojach, przedszkolaki zaprezentowały się w części artystycznej przed Dyrekcją, Wójtem Gminy Mielec, rodzicami i przybyłymi gośćmi. Następnie Pani Dyrektor podziękowała rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu Przedszkola oraz złożyła dzieciom życzenia wielu sukcesów i bezpiecznych wakacji. Przedszkolaki pożegnały się również w salach ze swoimi paniami, a na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil otrzymały dyplomy i drobne upominki.           Alicja Siebierańska

Wycieczka do Zabajki

15 maja dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wyruszyły wraz z opiekunami na wycieczkę do Klubu Jeździeckiego Zabajka. Każde dziecko miało okazję przejechać się na wybranym koniu lub kucyku. Dzieciaki zobaczyły również stajnię i boxy w których mieszkają zwierzęta. Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczką oraz zwiedzanie mini - zoo w którym można było podziwiać m.in. lamę, osiołki, strusie czy kozy kameruńskie. Nie zabrakło również czasu na zabawę na placu zabaw oraz na ciepły posiłek. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Z uśmiechami na twarzach, zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.                                                                         Alicja Siebierańska

  

III Mielecki Turniej Tańca kontra nasze Przedszkolaki

4 czerwca odbył się III Mielecki Turniej Tańca Przedszkolak 2016 z udziałem naszych Przedszkolaków. Dzieciaki miały okazję zaprezentować swoje taneczne umiejętności w Mielcu. Wszyscy uczestnicy, otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.  Alicja Siebierańska

  

Festyn Rodzinny - O uśmiech dziecka

29 maja na stadionie sportowym w Chorzelowie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka pt. „O uśmiech dziecka”. Na scenie zaprezentowały się także nasze przedszkolaki. Dzieci 5 i 6 letnie przygotowane przez panią Wiesię i panią Donatkę, przedstawiły nowoczesną inscenizację pt. "Kaczka Dziwaczka". W niezwykle humorystyczny sposób pokazały wspaniałą interpretację wiersza. Występ przepełniony śpiewem, tańcem i sporą dawką humoru zachwycił publiczność. Oprócz prezentowanych programów artystycznych, wiele emocji i zabawy wzbudziły konkursy sprawnościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje, a było ich bardzo wiele. Oprócz ciekawych propozycji na poszczególnych stoiskach, dzieciaki mogły pomalować sobie twarze, pozjeżdżać na zjeżdżalni pneumatycznej oraz skorzystać z dobrodziejstw małej gastronomi. Organizatorami festynu byli:  SOKiS w Chorzelowie, Rada Rodziców oraz Zespół Szkół w Chorzelowie.                                                  Alicja Siebierańska

  

Święto rodziny

Przedszkolaki wraz z rodzicami świętowały Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji, dzieci z wszystkich grup przedszkolnych pod bacznym okiem wychowawczyń przygotowały część artystyczną. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale wystąpiły przed bliskimi. W ten sposób najmłodsi chcieli podziękować za troskę, wyrozumiałość i ciepło jakim są otaczani każdego dnia, a w szczególności za miłość, której nic nie zastąpi. Oprócz tradycyjnych już upominków, dzieci podarowały swoim najbliższym radość, uśmiech i niezapomniane wrażenia ze wspólnej zabawy. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców każdej z grup. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze rodziców po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z dziećmi.  Alicja Siebierańska

  

W zdrowym ciele zdrowy duch

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki miały okazję poćwiczyć w rytmie zumby. Po raz kolejny dowiodły, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością oraz że nawet tak energiczny taniec jak zumba, nie jest w stanie spożytkować energii, która drzemie w najmłodszych:-). Zabawa z animatorami okazała się wspaniale spędzonym czasem. Nawet chłopcy z wypiekami na twarzach chętnie uczestniczyli w pląsach. W końcu "ruch to zdrowie!".                 Alicja Siebierańska

  

Spotkanie ze strażakami :)

11 maja przedszkolaki gościły strażaków z OSP w Chorzelowie. Dzielni Strażacy z wielką pasją i ciekawością przedstawili jak wygląda ich praca. Ogromne wrażanie na dzieciach zrobił wóz strażacki oraz akcesoria, które prezentowali strażacy. Wychowankom szczególnie spodobała się prezentacja akcji gaszenia pożaru oraz możliwość założenia  przez chętne przedszkolaki prawdziwego kasku strażackiego i przy asyście strażaków udział w gaszeniu ognia. Ponadto, dzieci miały okazję wejść do wozu strażackiego, i obejrzeć go wewnątrz. Nie zabrakło także pokazu armatki wodnej, znajdującej się na wozie strażackim oraz sprzętu używanego do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali również dzieciom sygnał strażacki  oraz przypomnieli numer telefonu na który trzeba dzwonić, by uzyskać pomoc. Na zakończenia spotkania wszystkie dzieci podziękowały Strażakom i wręczyły upominki z okazji obchodzonego przez Nich Święta, życząc wyłącznie udanych i bezpiecznych akcji.                 Alicja Siebierańska

  

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki :)

Wszyscy dobrze wiemy jak bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Dlatego warto pomóc dzieciom polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale sprytny sposób by zastąpić słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Przedszkolaki pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później pozostało już tylko wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja wspólnie przygotowanego soku, zachęciła dzieci do jego wypicia. Wszystkim bardzo smakował. To była kolejna lekcja promująca zdrowe odżywianie, a jednocześnie okazja do wspaniałej zabawy i radości z degustacji.                                            Alicja Siebierańska

  

Copyright © 2014. Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie