Spotkanie z policjantkami

17 września 2021 r. przedszkolaki spotkały się z Policjantkami. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas drogi do przedszkola, utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz właściwe zachowanie w przypadku kontaktu z obcymi. Panie Policjantki zwróciły uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w czasie jazdy rowerem, samochodem, autobusem, poruszania się pieszo, przechodzenia przez jezdnię. Kolejnym ważnym punktem spotkania było bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomymi osobami i zwierzętami, a także bezpieczeństwo w domu. Dzieci nauczyły się przyjęcia odpowiedniej pozycji w razie ataku psa oraz miały możliwość zapoznania się z atrybutami pracy policjanta. Wspólnie z Policjantkami przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat numerów alarmowych i wyjaśniły w jakich sytuacjach mogą być używane. Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie i utrwalenie tak ważnych dla nas wiadomości.