Święto Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My do tego dnia przygotowaliśmy się już wcześniej. W tematykę Święta Flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany materiał. Dzieci z łatwością poradziły sobie z układaniem puzzli, przedstawiających Godło Polski. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie wszystkie zgromadzone dzieci zwiedzały najważniejsze polskie miasta przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Przedszkolaki miały również okazję wykonać flagi Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.                                                                            A.S.

Obraz może zawierać: 16 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją