Poznajemy zawód krawcowej

21 maja nasze przedszkolaki miały wyjątkową możliwość poznania pracy krawcowej. ✂📍👗 Nasz gość - Pani Monika objaśniła dzieciom i zademonstrowała na czym polega jej praca. W czasie spotkania mieliśmy możliwość zapoznania się z akcesoriami potrzebnymi do szycia oraz zobaczenia różnych rodzajów materiałów. Zapoznaliśmy się również z etapami powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Dzieci miały także możliwość popróbować swoich sił w pobieraniu miary, szyciu oraz projektowaniu stylizacji. Po tym wyjątkowym pokazie wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca krawcowej jest niezwykle cenna i bardzo potrzebna. W czasie zajęć nie zabrakło też wspólnej zabawy i upominków dla wszystkich dzieci. Serdecznie dziękujemy pani Monice za wspólnie spędzony czas i podzielenie się z dziećmi wiedzą i niezwykłymi umiejętnościami.                                               A.S.

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stoją i w budynkuObraz może zawierać: 6 osób, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i dziecko