Pora roku - Jesień

Święty Mikołaj

Na spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Ten wyjątkowy Gość, zawitał w środę również do naszego Przedszkola.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku pędzących sań. Pomimo braku białego puchu, we wczesnych godzinach rannych przybył do Przedszkola Święty Mikołaj. Z rumieńcami na twarzach i nieskrywaną radością, dzieci uroczyście przywitały wspaniałego gościa. Nie zabrakło piosenek oraz wierszy, które przedszkolaki przygotowały specjalnie na to spotkanie. Po wspaniałych występach nadszedł chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci moment -rozdanie prezentów! Mikołajkowe harce sprawiły, że z dziecięcych twarzyczek nie schodził uśmiech. Uroczystość zakończyło podziękowanie Mikołajowi za przybycie, wręczenie upominku Mikołajowi oraz zaproszenie na następne spotkanie w przyszłym roku. Tego dnia dzieci dekorowały również pierniczki, które będzie można skosztować na kiermaszu świątecznym, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę:)        A.S.

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Andrzejki

Dzień 30 listopada w przedszkolu zaczął się magicznie. Od rana- wszystko wskazywało na to, że będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały Andrzejkowe tradycje. Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą wróżb, wędrujących bucików, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Tańce przy muzyce dopełniły wesołej zabawy. Był to dzień pełen wrażeń, a Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji.                                                 A.S.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, ludzie siedzą i dzieckoObraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, dziecko Obraz może zawierać: 7 osób

4 grudnia - Barbórka

4 grudnia obchodzimy Barbórkę. W dniu świętej Barbary, śląską tradycją jest uczczenie pracy górnika, jego trudów oraz wysiłków. W tym dniu nasze przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika oraz na czym ona polega. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda strój galowy górników oraz z zaciekawieniem wsłuchały się w barwną opowieść o tym, jak powstawał węgiel i jakie jest jego znaczenie w codziennym życiu. Z okazji Święta górniczego życzymy wszystkim pracownikom kopalń oraz Ich rodzinom wszelkiej pomyślności i wytrwałości w trudach pracy.                                                                                                                                                               A.S.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego. Obraz może zawierać: 17 osób, uśmiechnięci ludzie Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem, powiernikiem największych sekretów i tajemnic. To już kolejny Dzień Pluszowego Misia – święta ustanowionego w setną rocznicę powstania zabawki. Nasze Przedszkolaki również włączyły się w świętowanie. Dla dzieci było to wielkie wydarzenie, ponieważ każde mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia. Małe czy duże, nowe czy nieco zniszczone z powodu częstego przytulania, wszystkie pluszaki były w centrum uwagi. Przedszkolaki z nieskrywaną radością opowiadały o swoich misiach, tańczyły z nimi, śpiewały misiowe piosenki, wykonywały ich portrety, rozmawiały o misiach znanych z książek i filmów. Było również „małe co nieco" – czyli misiowe, miodowe przysmaki.Miękki, puchaty i taki z łatką - najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.                                                                                                                                                A.S.

Obraz może zawierać: 6 osóbObraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku     Obraz może zawierać: 5 osób