Pora roku - Zima

Walentynki

Walentynki to szczególny dzień, w którym podkreślamy znaczenie miłości i przyjaźni.  W czwartek 14 lutego nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach, których motywem przewodnim, była wzajemna życzliwość. Nie obyło się bez wspólnych tańców i pląsów przy muzyce. Przedszkolaki miały także okazję posłuchać walentynkowej przygody Smerfów, a na zakończenie otrzymały balony w kształcie serca i kartki walentynkowe, które mogły podarować swoim najbliższym.♥♥♥ W ten sposób miały okazję podziękować za miłość, jaką otaczane są każdego dnia. Z rozpromienionych twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a radosny i pogodny nastrój udzielił się wszystkim:)       A.S.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, dziecko i w budynkuObraz może zawierać: 8 osób, w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, dziecko i w budynku

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

„Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu" to kolejna akcja w ramach realizowanego przez nasze przedszkole projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", który do tej pory połączył w działaniu nauczycieli z całego świata. To także inicjatywa naszego przedszkola w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu DBI Safe Internet 2019. A więc porozmawiajmy o bezpiecznym Internecie już teraz, by w przyszłości stał się bezpiecznym narzędziem zabawy i nauki dla naszych dzieci. Przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły 6 lutego w zajęciach, poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z sieci. Oprócz świetnej zabawy, nauczyły się, że tylko dorośli powinni włączać komputer, dzieci mogą korzystać z niego tylko przez określony czas i to tylko z takich programów, które są przeznaczone dla nich. To rodzice instalują programy odpowiednie dla dzieci, a gdy maluszki zauważą coś niepokojącego od razu powinny zgłaszać to dorosłym. Oglądnęliśmy także bajeczkę o Owieczce, która opowiedziała swoją przygodę i nauczyła nas, by być ostrożnym i uważać na nieznajomych - także tych znajdujących się w sieci. @@@                                          A.S.

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedząObraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedząObraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku

Dzień Babci i Dziadka Jasełka

Mimo, że styczeń jest chłodnym, zimowym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. 21 i 22 stycznia, jak co roku obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To niezwykle wzruszający i uroczysty dzień zarówno dla dzieci, jak i dla babć i dziadków. Z tej okazji każda z grup przygotowała specjalny program artystyczny, dla zaproszonych wcześniej gości. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, Dyrekcja oraz Wójt Gminy Mielec p. Józef Piątek mieli okazję podziwiać wnuczęta, które pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały Jasełka oraz okolicznościowe wiersze i piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorzelowie. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się przed bliskimi. Część artystyczną, uwieńczyło wręczenie gościom laurek i upominków. Po wspólnych harcach, przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie już teraz można obejrzeć relację z tego wydarzenia https://web.facebook.com/Przedszkole-Samorz%C4%85dowe-w-Chorzelowie-1658276351155468/  A.S.

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stojąObraz może zawierać: 10 osób, ludzie na scenie, ludzie stoją i w budynku

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 w Gminie Mielec:

• do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych: od 25 lutego 2019 r.

• do klas I-szych szkół podstawowych: od 11.03.2019 r.

Zgłoszenia rodziców do naszego Przedszkola i Szkoły Podstawowej będą przyjmowane w sekretariacie Zespołu Szkół w Chorzelowie w godzinach od 7.00 do 15.00. Dokumenty (do pobrania) na kolejny rok szkolny są dostępne w poniższym linku http://www.zs-chorzelow.pl/index.php/rekrutacja  oraz w sekretariacie szkoły.

Znalezione obrazy dla zapytania rekrutacja

Teatrzyk "Bajka zimowa"

7.01.2019 r. po raz kolejny odwiedził nas teatrzyk „Bazyl”.  Spotkania z teatrem są dla przedszkolaków wielką atrakcją i okazją do kontaktu z grą aktorską, oraz różnorodną interpretacją znanych już bajek. Przedstawienie, które mogliśmy obejrzeć nosiło tytuł „Bajka zimowa”. Wyjątkowa aranżacja baśni wywołała wiele emocji wśród dzieci. Wykorzystanie w przedstawieniu efektu cienia nadało jej oryginalności, dało się zauważyć ogromne zaciekawienie wśród małych widzów. Teatrzyk „Bazyl” i tym razem w swoim przedstawieniu zwrócił uwagę na pouczający morał: siła przyjaźni i jej wartość w życiu człowieka są bezcenne, a w naszych sercach powinna gościć radość, miłość i pokój. A.S.

Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, w budynku Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku