W bibliotece

Piękna pogoda to doskonała okazja na spacerek do Gminnej Biblioteki. A tam, na kolejne spotkanie z naszymi ulubionymi bohaterami czekała już na nas uśmiechnięta pani Krysia:) Niezwykłe przygody dostarczyły nam dużo uśmiechu i już nie możemy doczekać się następnego czytelniczego spotkania:)                                                A.S.

Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie siedząObraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą i dziecko Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą i dziecko

Teatrzyk "Kot w butach"

6.06.2019r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Kot w Butach" w wykonaniu teatru Fiku-Miku. Historia opowiadała o przygodach dzielnego kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienił życie biednego młynarczyka. Bajka zwróciła uwagę dzieciom na fakt, że przyjaźń i wierność jest cenniejsza od złota, a dobro zawsze zwycięża nad złem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły występ aktorów, którzy za piękny występ nagrodzeni zostali dużymi brawami, a dzieci z uśmiechem na buziach jeszcze długo opowiadały o kocie, który chodził w butach.                               A.S.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba Obraz może zawierać: 1 osoba, na scenie i w budynku Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie stoją i w budynku

Spotkanie ze Strażą Pożarną

7 czerwca przedszkolaki gościły strażaków z OSP w Chorzelowie. Dzielni Strażacy z wielką pasją i ciekawością przedstawili jak wygląda ich praca. Ogromne wrażanie na dzieciach zrobił wóz strażacki oraz akcesoria, które prezentowali strażacy. Wychowankom szczególnie spodobała się prezentacja akcji gaszenia pożaru oraz możliwość założenia przez chętne przedszkolaki prawdziwego kasku i przy asyście strażaków udział w gaszeniu. Ponadto, dzieci miały okazję zobaczyć wyposażenie wozu oraz sprzętu używanego do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali również dzieciom sygnał strażacki oraz przypomnieli numery alarmowe telefonu na które trzeba dzwonić, by uzyskać pomoc. Na zakończenia spotkania wszystkie dzieci podziękowały Strażakom za niezwykle pouczające spotkanie i wręczyły upominki, życząc wyłącznie udanych i bezpiecznych akcji.                                                    A.S.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrzObraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrz Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

XVIII Tydzień Czytania Dzieciom

Od 1-9 czerwca trwa XVIII Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Także i tym razem nie zabrakło naszych przedszkolaków w Gminnej Bibliotece. Czytelnicze spotkania z panią Krysią oraz regularne czytanie w przedszkolu to dla nas wspaniała okazja do poznawania świata i rozwijania dziecięcej wyobraźni. Zachęcamy Rodziców do czytania swoim pociechom 20 minut dziennie:) Codziennie:)                                                           A.S.

Obraz może zawierać: 12 osób, ludzie siedzą i w budynkuObraz może zawierać: 14 osób, ludzie siedzą i dziecko Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko